Jak wybrać odpowiednią wiązankę ślubną oraz biżuterię floralną ?

04.05.2013

Każda Panna Młoda pragnie, aby dzień ślubu pod każdym względem był idealny, dlatego też wszystkie szczegóły powinny być dobrze przemyślane i dopracowane. Istotnym elementem ślubnych przygotowań są kwiaty, użyte w wiązance ślubnej, dekoracji sali, kościoła czy też auta.
Dobór wiązanki ślubnej jest istotnym elementem wizerunku Panny Młodej. Bukiet powinien być ukoronowaniem i wykończeniem sukni ślubnej oraz całości stylizacji. Musi on idealnie komponować się z sylwetką, typem urody oraz krojem i kolorem sukni.
Pana Młoda, która zdecydowała się na suknię bogato zdobioną, w koronki, falbany, hafty itp. powinna wybrać mniejszy, klasyczny bukiet bez zbędnych dodatków lub awangardy. Jeżeli nasza suknia jest natomiast prosta i skromna możemy wybrać wiązankę bogatą w fantazyjne i ekstrawaganckie detale jak piórka, kryształy lub inne elementy. Możemy też sobie pozwolić na asymetrię oraz niecodzienne formy bukietu ( np. łuki, berła, wachlarze). Nie powinniśmy również obawiać się kontrastów w kolorystyce.
Istotną kwestią przy doborze kwiatów powinna być też ich sezonowość tzn. dobór kwiatów powinien być uzależniony od pory roku np. czerwiec-piwonie, cynie, lipiec-słoneczniki, wrzesień-hortensje. Kwiaty takie jak róże lub goździki są uniwersalne i wybierane przez cały rok.
Warto pamiętać, aby kolorystyka kwiatów w wiązance ślubnej była przynajmniej o ton ciemniejsza od koloru sukni. Dzięki temu bukiet będzie się dobrze prezentował na jej tle. Wszystkie te czynniki sprawiają, że dobór wiązanki ślubnej powinien być właściwie przemyślany.
Profesjonalny florysta udzieli z pewnością fachowych rad oraz pomoże idealnie dobrać odpowiednią
wiązankę. Podczas wizyty w kwiaciarni lub pracowni florystycznej nie należy zapomnieć zdjęcia sukni ślubnej.
Poniżej zaprezentowane są najczęściej spotykane kroje sukien ślubnych oraz dobrane do nich odpowiednie bukiety.

 

Suknia typu „księżniczka” (tali w pasie) :

 

 

Suknia z wysoką talią : np. empire, grecka

 

 

Suknia ślubna bez tali lub z talią obniżona

 

 

Biżuteria floralna

 

Warto zauważyć, iż w ostatnim czasie coraz więcej Panien Młodych decyduje się na wybór biżuterii floralnej, może ona stanowić dopełnienie całej stylizacji. Takie dodatki można również zaproponować Świadkowej lub druhnie zamiast tradycyjnego bukietu.
Modnymi akcentami są : bransolety kwiatowe czy też klamry do włosów. Butonierka Pana Młodego również jest uznawana za jeden z rodzajów biżuterii floralnej, kwiat dobrany do butonierki powinien być wiodącym kwiatem w bukiecie Panny Młodej.
Obecnie bardzo modne są śluby rustykalne, w tym przypadku Panna Młoda zamiast tradycyjnie wpiętych
kwiatów w włosy może się zdecydować na wianek.

 

 

Add this ribbon to your WordPress website re-abolish slavery